Tři body Venci Zídka na výhru v Mostě nakonec nestačily

19.11.2023 | David Palán

16. druholigové kolo zavedlo naše áčko ke třetímu listopadovému venkovnímu zápasu do Mostu, kde se rvalo o ukončení nelichotivé série tří porážek v řadě. Cíl se v dramatické bitvě dvou obratů nakonec splnit nepodařilo, když hosté rozhodli třetí využitou přesilovkou v 58. minutě utkání o tom, že všechny body tentokrát zůstanou na severozápadě Čech.

Více než kdy jindy rozhodovaly utkání v Mostě především přesilové hry. Zatímco první třetina skončila na využití početních výhod nerozhodně, když nejprve v 9. minutě potrestal Jaroslav Šimeček Bradáčkovo hákování, načež třetinu uzavřel po Písaříkově podrážení svou pověstnou dělovkou z první po Zídkově perfektní "žabičce" Vojtěch Šilhavý, zbytek zápasu už patřila hra za nerovnovážného stavu hráčů na ledě jen domácím.

Vedení se přitom ve druhé třetině ujali Kralupští, když ve 28. minutě ukonejšil svůj hlad po gólech Venca Zídek. V polovině utkání však neuhlídal svou vysokou hůl Jakub Jechumtál a v následné početní převaze domácí srovnali na 2:2.

Naši bojovníci ale prokazovali, že jsou ve hře 5 na 5 lepším mužstvem a do druhé přestávky si přeci jen vybojovali vedení nazpět, když se opět prosadil Václav Zídek a zapsal tak svůj 21. bod sezóny. Dostal se tím zároveň na dosah elitní dvacítce kanadského bodování celé druhé ligy, kterou se stejným počtem bodů uzavírá o dva góly lepší děčínský Marek Tecl.

Do třetí třetiny ovšem Kralupští nevstoupili dobře a když pouhých třicet sekund po vhození puku ve středovém kruhu Jaroslav Šimeček svým druhým gólem utkání potrestal chybu v kralupské rozehrávce, bylo opět vyrovnáno. Třetímu dějství následně kralovali brankáři a jejich brankové konstrukce. Na obou stranách zvonily tyčky a co nezachránila ocel, to pochytali muži v maskách. V 51. minutě se pak obzvláště vyznamenal Lukáš Sochůrek, když vychytal trestné střílení proti tříbodovému Šimečkovi a ukradl mu tak druhý hattrick letošní sezóny.

Branková síť se však do konce třetí třetiny přeci jen ještě jednou rozvlnila a naneštěstí pro výpravu trenérské dvojice Příhody s Boháčkem to bylo opět v kralupské bráně. Stalo se tak v 58. minutě, když se prosadil Jakub Procházka a střelou do pravého rohu Sochůrkovy brány potrestal Hralovo hákování. Na čtvrtý domácí gól už naši bojovníci zareagovat ve hře bez brankáře nestačili a ztratili tak další body gólem v samotném závěru zápasu.

"Hodně mě to mrzí. O to víc, že to je několikátý zápas o gól," neskrýval po zápase zklamání trenér Martin Příhoda. "Z naší strany jinak perfektní utkání, ale rozhodly individuální chyby, které oni potrestali a my ne. 58 minut hrajeme super zápas, uděláme dvě chyby a dostaneme dva góly. Těžký. Sezóna je ale dlouhá a už se to musí jednou zlomit, nesmíme podléhat panice, věřit tomu, bojovat, makat a táhnout za jeden provaz."

SESTŘIH KLÍČOVÝCH MOMENTŮ ZÁPASU A CELÝ ROZHOVOR S MARTINEM PŘÍHODOU:

Čtyřzápasovou sérii porážek se naše áčko pokusí zlomit ve středu v dalším těžkém zápase se sedmým týmem západu Vrchlabím.

Utkání A-tým
Muži | středa 22.11.2023, 18:00
HC Stadion Vrchlabí - HK Kralupy nad Vltavou
2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Muži | sobota 18.11.2023, 15:00
MOSTEČTÍ LVI - HK Kralupy nad Vltavou
4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Muži | středa 15.11.2023, 18:30
HK Kralupy - HC Příbram

Utkání mládeže
Junioři | neděle 11.02.2024, 17:45
HC Mělník - HK Kralupy

Dorost | neděle 19.11.2023, 16:40
HK Kralupy - HC Roudnice

Starší žáci | neděle 19.11.2023, 11:25
HK Kralupy - Slavia Praha

Škola hokejových talenů
Pojď hrát hokej
Venkovní sérii zakončí naše áčko středeční odvetou ve Vrchlabí

Nelichotivou sérii porážek se naše áčko pokusí ve středu večer zlomit v posledním listopadovém venkovním utkání na ledě Stadionu...

Dorost o víkendu 1:1

V sobotu po dobrém výkonu prohra ve Slaném, v neděli jednoznačné vítězství nad Roudnicí

Junioři vyhráli v Černošicích

Poměrně jednoznačné vítězství přivezli junioři z ledu lídra 3. skupiny Regionální ligy juniorů.

Áčko vyráží za odvetou do Mostu, dokáže Lvy obrat o další body?

První Příbram v Kralupech musela dotahovat, nakonec bere těsné vítězství

Nabitý víkend SŽ B

Středeční předehrávka s atraktivním soupeřem, do Kralup míří první Příbram!

V sobotu povinné vítězství, v neděli prohra

Oslabené áčko v Chebu neuspělo

Antwell Group - představujeme druhého nejvýznamnějšího partnera